ICQRaja Newsletter/Novostipismo broj 39.

[Dej of d dej]

Nedjelja, 5.11.2000.

[Novosti]


Vel, dosao sam mrtav umoran iz sena danas/jutros oko 1-2:00.
Pokusao sam tada napisati newsletter, ali sve sto sam ucinio je da sam
zaspao dok se kompjuter bootirao.
Od Novosti nema nista, zato jer sam cijelu nedjelju (barem do 17:00)
prespavao.
Senad mi je rekao da nakritikujem dinu zbog njegovog ironicnog osvrta na
kvantitet :-)) To zadovoljstvo ostavljam Senadu
u sutrasnjem NLu.

[Song of d dej]

Naizgled lijepa / AZRA


kazes sanjala sam te sinoc
pitas me znam li tvoj broj
kazes zeljela sam te pred zoru
osjecam ljubav je to

stidljiva zeno na licu sjeta ostavlja trag
stidljiva zeno izdaje te iz ociju sjaj

govoris ni mnogo ni malo
sve onako slucajno
igra svjetla u tvojoj kosi
naizgled lijepa si

stidljiva zeno na licu sjeta ostavlja trag
stidljiva zeno izdaje te iz ociju sjaj


[Mudrosti dana]

Najljepsa Ljepota je ona nesvjesna same sebe.
I putovanje od tisucu milja, pocinje jednim obicnim korakom (Kineska)
Nikad nemojte imati idole, jer cete uvijek biti drugi.
Reach for the sky because if you should happen to miss, you'll still be
among the stars.

[Vicevi of d dej]

- Zato na Marsu nema tuluma ni disko-partija?
- Jer nema atmosfere!

Dosao Mujo kod doktora sa nozem u ledjima.
- "Zao mi je Mujo, nas zavod radi samo do tri, a sada je tri i petnaest
minuta."
- "Pa sta ja da radim sada? Boli me, ubija me bol!!!"
Doktor izvadi noz i zabije ga Muji u oko i veli:
- "Idi kod ocnog, on radi do pet."

- Zato se ameba nikada ne vozi autobusom?
- Jer ima jednu stanicu!

[Vedr of d dej]

Prespavao sam cijeli dej.Oko 17:00 bio je vec mrak, vani je bilo poprilicno
hladno.Mozda je pala i koja kisica.
Uglavnom jesen na zimu.

[Ivent of d dej]

Juce smo ja i Senad isli 10 km biciklima u smjeru Crnilenda uz uspon od oko
20-30% (ne znam tacno, ali je bio jeben uspon).Uhvatila nas je i kisa i
vjetar i ruzno vrijeme i sami smo se sebi divili kako smo izdrzali.Zato
danas imam upalu grla.
Jos sam poslije toga sinoc otisao u sen i zacudo, pustali su dosta rocka (?)
(eagle eye cherry, Natalia Imburglia (kako vec), i neki disko hitovi 70tih
80tih), poslije toga je dosao neizostavni 2pac dio nakon cega sam napustio
zabavu.

[Cosak]

Sjecate li se svoje prve ljubavi? Dajem sve svoje C++ source codove da vise
niste sa njom.
Da je to stvar djetinjih dana, dana srednjskolskih ili kakvih drugih.Danas
je pokraj vas
ili u vasim mislima neka sasvim druga osoba, neko novi kome govorite da cete
ga vjecno voljeti.

Sjecam se, mada kroz maglu, svojih osnovnoskolskih dana, i svoje prve
zaljubljenosti.Znam da mi
je mama rekla da ne ludim i da cu kroz zivot upoznati jos tisuce novih ljudi
i cura.Tada,
ili nisam zelio ili nisam mogao to shvatiti.Vjerovao sam da je ljubav jedna
savrsena pojava, te
da je Bog svakome od nas propisao njegovog zivotnog partnera.Neki bi to
nazvali
djecijim vizijama svijeta.

Danas, par godina poslije, shvatio sam da je ljubav ipak stvar
dogovora.Mozda i nisam shvatio
ali sam uvidio da se svijet oko mene ponasa tako.Ljubav kao da nema veze sa
pojmovima predanosti
i zivotne motivacije vec je to jedan obicni ritual i "obaveza" koju ju
nametnula civilizacija.
Dodamo li tome frojdove seksualne potrebe, imamo i savremenu definiciju
ljubavi.

Dakle, zaboravite neprospavane noci i izjave "ona je savrsena.nju sam cekao
cijeli zivot".Prije,
ili poslije, shvatit cete da ste zajedno, samo zato jer ste navikli jedno na
drugo.

Glupo, ali to je taj svet oko nas.



Danasnji newsletter potpisuje: Esad Hajdarevic

Ovaj newsletter je po misljenju Fedralnog Ministarstva za cirkularne
e-mailove i newslettere oslobodjen placanja poreza na promet (slanje) ukazom
broj: 349378/29